The Witcher 3 Oyununun Satışları Diziden Sonra Kat Kat Arttı

79

Video oyunu dünyasında gelmiş geçmiş en başarılı oyunlardan biri olarak kabul edilen The Witcher 3, kitaptan uyarlanan The Witcher video oyunu serisinin üçüncü oyunu olarak piyasaya sürülmüş ve büyük dikkat çekmeyi başarmıştı.

The Witcher 3: Wild Hunt, Netflix platformunda geçtiğimiz haftalarda çıkan The Witcher dizisiyle birlikte satışlarını daha da arttırdı. Son raporlara göre The Witcher : Wild Hunt satış rakamları bir önceki yıla yani dizinin çıkmadığı döneme göre yüzde 554 oranında arttı.

İlk olarak 19 Mayıs 2015 tarihinde çıkış yapan The Witcher 3 aslına bakarsanız zaten kısa sürede büyük bir satış başarısı ortaya koymayı başardı ve satışları dizi daha çıkmadan önce de çok iyi gidiyordu ancak dizinin aktif hale gelmesi oyunu daha önce oynamayanları da harekete geçirdi. Pek çok oyuncu Witcher evrenini güçlü grafiklerle ve oynanışla tadabilmek için The Witcher 3’ü satın almaya başladı.

Dizinin çıkmasıyla birlikte The Witcher kitaplarının satışlarında da artış gözlemlendi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.