The Witcher Serisinin 50 Milyondan Fazla Sattığı Açıklandı

95

CD Projekt RED resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre The Witcher serisi oyunlar 50 milyondan fazla sattı. Habere dair detaylar aşağıda….

Video oyunu kategorisinde özellikle bazı oyunların sahip olduğu fonksiyonlarla diğerlerinden epey ayrıldığını biliyoruz. The Witcher serisi de gerek farklı hikayesi gerek güçlü oynanışı ile oüyuncuların beğenisini kazanan yapımlardan biri oldu. Özellikle de 2015 tarihinde piyasaya sürülen The Witcher 3 oyunu serinin nirvana noktası oldu.

The Witcher serisindeki önemli başarı elbette satış tarafında kendisini fazlasıyla gösterdi. CD Projekt RED resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamada, 2007 yılından bu yana satışta olan The Witcher’ın an itibariyle 50 milyon adedin üzerinde sattığı duyuruldu. Böylece The Witcher serisi benzerleri zor görülen bir başarı elde etti. Bu başarıda serinin uygun bir fiyattan satılması ve sık sık indirime girmesinin de büyük payı bulunuyor.

CD Projekt RED, şu an Avrupa’nın en değerli oyun geliştiricisi unvanına sahip ve yakında piyasaya sürülecek olan yeni oyunu Cyberpunk 2077’de de oldukça başarılı işlere imza atacağı düşünülüyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.