Thronebreaker: The Witcher Tales İçin Türkçe Yama Çıkıyor

402

The Witcher oyunları arasında en fazla dikkat çeken yapım The Witcher 3 olmuştu. The Witcher 3, sahip olduğu kart oyunu moduyla da dikkat çekmişti. Kart oyununa Gwent ismi verilmişti.

Gwent oyunu, The Witcher içerisinde büyük bir ilgi gördü. Pek çok oyuncu The Witcher 3’ü sırf mevzu bahis kart oyununu oynayabilmek için çalıştırmıştı. Dolayısıyla epey sevilen, beğenilen bir kart oyunu idi.

Geliştirici ekip kart modunun bu kadar tuttuğunu görünce geçtiğimiz dönem Thronebreaker: The Witcher Tales isimli yeni bir oyun duyurdu. Yani başlı başına bir kart oyunu çıkardı. Ancak oyunla ilgili ülkemizdeki oyuncuların bir hayal kırıklığı vardı. O da oyunda Türkçe dil desteğine yer verilmemiş olması idi. Bildiğiniz gibi The Witcher 3, Türkçe dil desteğiyle çıkmıştı ancak kart oyunu Thronebreaker: The Witcher Tales herhangi bir Türkçe dil desteğiyle gelmedi. Üstelik oyun 13 kadar dili resmi olarak desteklemesine rağmen…

OKU:  Hafta Sonundan İtibaren Messenger'dan Instagram Hesabınıza Bağlanabileceksiniz

Ülkemizde The Witcher hayran kitlesinin ne kadar yoğun olduğu herkesin malumu. Bu durumda bir çeviri ekibi, oyunu Türkçe hale getirebilmek için kolları sıvadı. Ancak bu çok büyük bir emek anlamına geliyordu. Çünkü oyun çok fazla metin içeriyor.

Red White isimli çeviri ekibi, oyunu Türkçe hale getirebilmek için çalışmalara başladığını forum siteleri üzerinden duyurdu. Şu ana kadar da önemli bir aşama kaydedildi. Ancak ufak tefek sorunlar yaşanıyor ve yamanın beklenenden daha geç çıkma ihtimali bulunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.