Thronebreaker: The Witcher Tales yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor

558

CD Projekt RED ekibi tarafından ilk duyurulduğu zaman oldukça iddialı bir Witcher evreni oyunu olarak lanse edilen Thronebreaker: The Witcher Tales, ilk görüntülerinin yayınlanmasından sonra bir nebze hayal kırıklığına neden olmuştu. Çünkü oyuncular kart temalı bir oyun yerine tıpkı eski The Witcher oyunları gibi bir oyun gelecek sanmıştı.

Yine de Thronebreaker: The Witcher Tales piyasaya sürüldükten sonra olumlu yorumlar elde etmeyi başardı. Steam’e 9 Kasım tarihinde gelen oyun ilk etapta 50 TL’ye satın alınabiliyordu ancak şu an fiyatı 159.00 TL. Oyuncuların büyük kısmı her ne kadar oyunu beğensede genel görüş 159 TL’ye değecek kadar büyük bir oyun olmadığı yönünde.

Tronebreaker: The Witcher Tales oyununun 12 dil için resmi destek sağlamasına rağmen Türkçe dil için herhangi bir destek sunmadığını da belirtelim. Bu oyunu özümseyerek oynayabilmeniz için içerisinde yer alan dilleri anlamanız gerekiyor çünkü basit bir kart oyunundan ibaret değil.  İçerisinde hikaye de barındırıyor.

The Witcher gibi Türkiye’de de çok sevilen ve satan bir evrene ait bu yeni oyunun Türkçe dil desteği ile gelmemesi pek çok Türk oyuncu için hayal kırıklığına neden oldu. Bu durum yüksek fiyat kıstası ile de birleşince oyunun Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşması şu an için zor gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.