TikTok, Herkesin Evde Olduğu Şu Dönemde Kullanıcı Sayısını Epey Yukarıya Çekti

132

Sosyal medya uygulamalarından TikTok, Çin merkezli bir uygulama olup hem Android hem iOS işletim sistemli mobil cihazlar için uzun süredir aktif olarak hizmet vermekte ve kullanıcı sayısı günden güne artmakta.

Ülkemizde açıkçası kötü bir şöhrete sahip olan TikTok, buna rağmen hem ülkede hem dünya genelinde yoğun bir kullanıcı artışı yaşıyor. Son verilere göre Çin merkezli uygulamanın Android platformundaki indirme sayısı 1 milyarı geçti. Bunda koronavirüs süreci nedeniyle hemen hemen herkesin evlere kapanmasının büyük etkisi var. Kullanıcılar artık sosyal medya uygulamalarında daha fazla vakit geçirmeye başladı. TikTok da bundan en fazla pay alan uygulamalardan biri oldu.

Amerika hükümeti geçtiğimiz dönemde ABD ordu personeline TikTok kullanmayı yasaklamıştı. Bunun altında yatan endişe ise TikTok’un Çin merkezli bir uygulama olması ve veri politikası nedeniyle gerektiğinde Çin hükümeti ile veri paylaşması.

TikTok, özellikle Avrupa ve ABD’de geniş kitlelere hitap etmeye devam ederken mevcut koronavirüs sürecinde kullanıcı sayısını artırarak yükselmeyi sürdürecek gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.