TikTok Kullanıcıların Verilerinizi İzinsiz Topladığı İddiasıyla Gündeme Geldi

197

Özellikle gençler tarafından yoğun olarak kullanılan TikTok uygulaması ile igili bazı şikayetler var. TikTok kullanıcılarının verilerinin izinsiz kullanıldığına lişkin iddialar bulunuyor. Hatta buna dair Bireşik Krallık’ta bir soruşturma dahi açıldı.

Daha çok reşit olmayan gençlerin kullandığı TikTok’un sorunu tam da burada başlıyor. Çünkü iddialara göre TikTok reşit olmayan kullanıcılarının verilerinizi izinsiz olarak topluyor. Bu da büyük bir suç teşkil ediyor. TikTok daha önce de ABD’de çocukların bilgilerini izinsiz topladığı gerekçesiyle 5.7 miyon dolarlık bir ceza almıştı.

TikTok aynı zamanda yetişkinler ile çocukların kolaylıkla mesajlaşabilmesine imkan veren bir platform olması nedeniyle de eleştirilere maruz kalıyor. Daha önce bununla ilgili pek çok şüphe dile getirilmişti. TikTok’un reşit olmayan kullanıcılar ile yetişkinler arasında yanlış diyaloglar kurulmasına elverişli olduğu, bu gerekçeyle çocukların güvenliğinin tehlikede olduğu düşünülüyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.