TikTok’un Amerika’daki Haklarını Microsoft Satın Alıyor

57

TikTok uygulaması son zamanlarda özellikle gençler tarafından çok yoğun bir biçimde kullanılan bir uygulama oldu. Bu durum uygulamanın kısa bir süre içerisinde dünya çapında büyük bir üne kavuşmasını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde Trump hükümetince alınan bir kararla TikTok uygulamasının kullanımı “Özgürlükler Ülkesi Amerika” içerisinde yasaklandı. Bu durum neticesinde Microsoft sürpriz bir şekilde harekete geçti ve TikTok’un Amerika’daki haklarını devraldığı ortaya çıktı. Amerika merkezli bir kuruluş olan Microsoft, böylece TikTok’u Amerika içerisinde kendi menfaatleri kapsamında kullanmak istiyor.

Microsoft’un satın alma hamlesi TikTok’un da işine yarıyor çünkü TikTok Amerika’da 100 milyon kadar oldukça fazla bir kullanıcı kitlesini elinde bulunduruyor. Böyle büyük bir kullanıcı kitlesini kaybetmemek adına Microsoft’a onay verdiği gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.