Toyota, Tokyo Olimpiyatlarında Robotlarını Sergileyecek

98

Tokyo olimpiyatlarında robotlara da yer verilecek. Toyota, robotlarıyla hem sporculara hem seyircilere hizmet edecek olup, Tokyo 2020 Robot Projesi kapsamında geliştirilen robotlar 2020 Tokyo olimpiyatlarında kendisini gösterecek. Bu robotlar Japonya’nın robot teknolojisi konusunda hangi aşamaya geldiğini tüm dünyaya gösterebilmek adına büyük bir fırsat olarak nitelendiriliyor.

Robotlar gündelik hayatta da kullanılmak üzere hazırlanıyor ve olimpiyatlar esnasında sporcuları yeni elektrikli sürücüsüz robot araçlar taşıyacak. Engelli sporculara yönelik de pek çok araç geliştirilmekte olup bu robotik araçlar sürücüsüz olarak saatte 19 kilometre hıza çıkabilecek.

Toyota Frontier Araştırma Merkezi Genel Müdürü Nobuhiko Koga yapmış olduğu açıklamada “Robotların, tekerlekli sandalyelerdeki seyircilerin müsabakaları kısıtlama olmadan izleyerek zevk almalarına, stadyumların içindeki atmosferi yakalamalarına ve sporun heyecanını hissetmelerine yardımcı olacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.