Türk Yazılımcıların Geliştirdiği Papillon Uygulaması Google Play’den Kaldırıldı

392

Türk yazılımcıların geliştirdikleri Papillon uygulaması Google Play Store’dan kaldırıldı. Google bir ay sonra bu uygulamanın neredeyse aynısı olan  Selfie-style Answers uygulamasını duyurdu.

Ülkemizde bazı mühendisler tarafından “Papillon” adlı bir uygulama geliştirilerek 7 Kasım tarihinde kullanıcılara sunulmuştu. Bu uygulamayla birlikte alanında bilgili kişilere soru sorabiliyor ve bunun üzerine soru sorduğunuz kişiden videolu şekilde cevap alabiliyordunuz. Fakat Google Play Store, bu uygulamayı daha sonra mağazasından kaldırdı ve tam bir ay sonra neredeyse Papillon ile aynı olan  “Selfie-style Answers” uygulamasını kullanıcılarına sundu.

Google’ın yayınlamış olduğu Selfie-style Answers uygulaması, Papillon’a benzer olarak, “Tanınmış ve saygın kişiler hakkında soruların cevaplarını bulabilirsiniz” başlığı altında kullanıcılarının karşısına çıktı.

Bunun üzerine mühendis Yalçın Özdemir, bu konu hakkında bir makale yayınlayarak Google’ın konsept çaldığına dair söylemlerde bulundu.

Google tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Papillon, Google Play’de kaldırılmış olabilir fakat Apple Store’da halen bulunmaktadır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.