Turkcell, Veri Gizliliği Profesyonelleri Birliği’ne Katıldı

119

Dünyanın en büyük veri gizliliği kuruluşu olarak kabul edilen Uluslararası Veri Gizliliği Profesyonelleri Birliği (IAPP) bünyesine, ünlü Türk telekominasyon şirketi Turkcell de dahil oldu.

Kişisel verilerin korunması ve gizlilik adına çalışmalar yapan Uluslararası Veri Gizliliği Profesyonelleri Birliği (IAPP) dahilindeki Apple, Facebook, Amazon, Microsoft, Google, T-Mobile, Verizon gibi dünya devlerinin yanına ülkemizin temsilcilerinden Turkcell de katıldı.

Turkcell aynı zamanda Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’ne uygun olarak veri koruma görevlisi atadı. Veri koruma görevlisi, ilgili kurumlarla koordinasyonu sağlayacak ve şirket içerisindeki kişisel verilerin korunması adına yönetimsel süreci üstlenecek.

Turkcell Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, konuyla ilgili olarak açıklamasında; Turkcell’in verinin gizliliği ve korunması konularının şirketlerin en önemli gündemlerinden biri olduğunu, Turkcell’in en başından beri veri gizliliğine oldukça önem gösterdiğini ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na sıkı sıkıya bağlı olduğunu, yurt dışında verdikleri hizmet için Avrupa Birliği düzenlemelerine uygunluk konusunda şirket içerisinde Veri Koruma Görevlisi belirlediklerini ve dünya standartlarında çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.