Türkiye Pazarında En Çok Tutulan 10 Telefon Markası Açıklandı

100

Türkiye’de kullanıcılar akıllı telefon alacakları zaman en çok hangi markadan yana tercih yapıyorlar dersiniz? İşte Statcounter buna dair yeni verilerini paylaştı.

Bir araştırma firması olan Statcounter, Türkiye’de en fazla satan akıllı telefon markalarına değindi. Yapılan açıklamaya göre birinci olan akıllı telefon şirketinin diğerlerine nazaran Türkiye pazarında bariz bir üstünlüğü bulunuyor.

Paylaşılan yeni verilere göre ülkemizde kullanıcıların yüzde 48.24 gibi önemli bir kısmı akıllı telefon alırken tercihlerini Samsung şirketinden yana yapıyor. Samsung’un arkasında ise Apple var ancak Apple ile Samsung arasında çok bariz bir fark bulunuyor çünkü Apple yalnızca yüzde 15.65 seviyesinde kalabiliyor. Samsung tarafında ise bu oran yüzde 48,24 olarak açıklandı. Böylece Samsung’un Türkiye Pazarında Apple ürünlerine nazaran üç kat daha fazla tercih edildiğini söylemek mümkün.

Listenin üçüncü sırasında ise tahmin edilebileceği üzere Huawei markası bulunuyor. Son zamanlarda ülkemizde önemli bir çıkış yakalayan Çin merkezli şirket Huawei, Türkiye pazarında akıllı telefon kategorisinde yüzde 13,91’lik bir kesimce tercih edilmiş. Dördüncü sırada Xiaomi, beşinci sırada ise General Mobile bulunuyor.

İşte Statecounter Verilerine Göre Türkiye Pazarında En Fazla Tercih Edilen 10 Telefon Markası:

  1. Samsung: %48,24
  2. Apple: %15,65
  3. Huawei: %13,91
  4. Xiaomi: %6,06
  5. General Mobile: %3,88
  6. LG: %2,72
  7. Vestel: %1,81
  8. Casper: %1,42
  9. OPPO: %1,19
  10. Sony: %0,87Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.