Türkiye’de 6 Mayıs 2020 Koronavirüs Tablosu Açıklandı

117

Corona virüs tehlikesi hala sürmekte. Yine de ülkemizde şu sıralar virüse karşı önemli bir başarı kaydedildi. İyileşen hasta sayısı giderek artıyor ve vefat eden günlük hasta sayısında önceki günlere nazaran bir düşüş gözlemleniyor.

Türkiye günlük koronavirüs tablosu 6 Mayıs 2020 istatistiklerine göre bugün ülkemizde 30.303 test yapıldı ve bu testler arasında 2.253 yeni vakaya rastlandı. Bugünkü vefat sayısı ise 64 olarak açıklandı. 64 vatandaşımız hayata virüs nedeniyle gözlerini yumdu. Böylece toplam vefat sayısı 3.584’e yükseldi.

İyileşen hasta sayısı yine 5000 seviyesinde seyretti. Açıklanana göre bugün 4.917 hasta daha iyileşti. Böylece iyileşen hasta sayısında artış devam ediyor. Ancak bugünkü vaka sayısının 2.000 üzerinde olması da hastalığın hala etkisini sürdürdüğünü ve insanların dikkatli olmaya devam etmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.