Türkiye’de Koronavirüs Vaka Sayısı 30.000’i Geçti

84

Yeni tip koronavirüsü ülkemizde yayılmaya devam ediyor. Her akşam olduğu gibi bu akşam da koronavirüs vaka sayısı ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan son açıklamada Türkiye’de salgın nedeniyle koronavirüs vaka sayısının 30 bini aştığı aktarıldı.

Yeni vakalar, iyileşen hasta ve ölüm sayıları dün ile benzerlik gösterdi. Sağlık Bakanlığı cephesinden gelen verilere göre son 24 saat içerisinde 21400 test gerçekleştirildi ve bu testlerden 3148 test pozitif sonuçlandı. Bu durumda bugün 3148 vaka daha görüldü ve böylece toplam vaka sayısı 30000’in üzerine çıktı.

Yapılan açıklama son 24 saatte 75 ölümün gerçekleştiği aktarıldı. Böylece virüs ülkemizde görüldüğünden beri toplam ölüm sayısı 649’a yükselmiş oldu. Öte yandan iyileşen hasta sayısında bugün gözle görülür bir artış yaşandı. 284 hasta daha iyileşti ve böylece toplam iyileşen hasta sayısı 1326 oldu.

İyileşen hastalar manevi açıdan insanlar için umut ışığı oluyor. Aynı zamanda iyileşen hasta sayısı, uygulanacak yeni tedaviler kapsamında yol haritası belirlemek hususunda oldukça önem arz ediyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.