Twitch Rooms Mobil ve Web Sürümü Kullanıma Sunuldu

806

Üst kuruluşu Amazon olan Twitch, oyun yayıncıları ile takipçilerini bir araya toplamaya devam ederken, Twitch Rooms isimli farklı bir sohbet platformu oluşturuyor. Bu platform, sohbet odalarında yayıncılarla oyuncuları birleştiriyor.

Twitch Rooms ile birlikte yayıncılar kendilerine ait bir sohbet odası açabiliyor. Bu oda 24 saat açık kalıyor ve takipçileri odaya erişerek yayıncı ile iletişim kurabiliyor. Twitch Rooms kullanması için yayıncının herhangi bir yayın açması da gerekmiyor. Kanal aktif olmasa dahi sohbet odalarına erişim sağlanabilecek. Yayıncılar ve özellikle takipçiler bu özelliğin sunulmasını merakla bekliyorlardı.

Twitch Blog sayfasından duyurulan haberde, Twitch Rooms’un bugün dünya genelinde web ve mobil sürümünün çıktığı belirtildi.  Odalarda katılımın yüksek olması için özel çalışmalar yapan Twitch ekibi, aynı zamanda Twitch Rooms’un güvenli ve stabil bir alan olabilmesi için çaba sarfediyor. Blog sayfasından duyurulanlara göre iletişim her zaman olduğundan çok daha kolay bir hale gelecek.

Özel bilgisayar uygulaması da çıkacak

Twitch’in yeni projesinin bilgisayar için özel bir versiyonu da çıkacak. Hali hazırda  tarayıcı üzerinden de erişilebilen Twitch Rooms, ayrıca bir bilgisayar uygulaması olarak da çıkışını yapacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.