Twitter Aktif Kullanıcı Sayısıyla Dikkat Çekti

129

Ünlü sosyal medya platformlarından Twitter’ın aktif kullanıcı sayısı ortaya çıktı. Twitter, yüksek kullanıcı sayısıyla dikkat çekti. 

Dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter, hem web sürümü hem mobil uygulama sürümüyle her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Platformun aktif kullanıcı sayısının 2019 yılının sonunda günlük 152 milyona ulaştığı ortaya çıktı. Bu rakam ülkemizin nüfusunun neredeyse bir kat üzerinde olup Twitter’ın evrensellik konusunda ulaştığı noktayı gösteriyor.

Ülkemizde epey yaygın olarak kullanıcılan Twitter üzerinde 2017 yılındaki günlük aktif kullanıcı sayısı 126 milyon idi. Böylece arada 26 Milyon kadar fark oluştuğunu belirtmek gerekiyor.

Twitter, bu hızla büyümeye devam ettiği taktirde yakında pek çok sosyal medya devini geride bırakabilir. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak? Bekleyip göreceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.