Twitter Ekibi Aktif Olarak Kullanılmayan Hesapları Siliyor

129

Ülkemizde de bir hayli popüler bir sosyal medya aracı olan Twitter’a dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Twitter, aldığı yeni bir kararla birlikte aktif olmayan hesapları silecek.

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter’da 11 Aralık tarihinden itibaren aktif olmayan hesaplar silinmeye başlayacak.

Ne zamandır aktif olmayan hesapların silineceği de belli oldu. Paylaşılana göre Twitter uygulamasından 6 Aydan daha uzun süredir giriş yapılmayan hesaplar otomatik olarak silinecek.

Uygulama kapsamında ilk olarak ABD dışındaki kullanıcılar esas alınacak. Sonrasında da hayatını kaybedenler belirlenip hesapları kaldırılacak.

Twitter bu yöntemler ile platformda aktif olmayan hesap sayısını minimuma indirmek istiyor. Özellikle fazla takipçi gözükmesi adına çok fazla  pasif hesaptan yararlanılıyor ve bu durum gerçek takipçi sayılarına ulaşılamamasına neden olmakta.

Twitter, silme işleminin öncesinde her ihtimale karşın son bir mail gönderecek ve bu mailde karşı tarafa hesabının silineceğini bildirecek. Bildirim geldikten kısa bir süre sonra profilinizi etkin hale getirdiğiniz taktirde hesabınız silinmeyecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.