Twitter Ekibi Şiddet ve Tacize Karşı Önlemler Alıyor

203

Twitter platformunda şiddet ve tacizi önlemek amacıyla yeni uygulamalara başvurulacağı bilgisine ulaşıldı. Twitter’a taciz, şiddet gibi olaylara karşı kayıtsız kaldığından dolayı eleştiriler gelmekteydi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden Twitter, taciz ve şiddeti önleyebilmek amacıyla değişiyor. Yeni anti taciz kuralları ile daha huzurlu bir ortam sunulmaya çalışılacak.

Yeni kurallar ile birlikte sivillere yönelik şiddeti destekleyen paylaşımların önüne geçilmeye çalışılacak. Kullanıcılar profillerinde ve profil fotoğraflarında şiddeti destekleyen ifadeler ve görüntüler kullanamayacaklar. Hesaplara uymayan, şiddet ve taciz yanlısı hesaplar Twitter’dan kalıcı olarak uzaklaştırılacak.

Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamaya göre bu konuda düzenlemeler yaklaşık iki yıldır hazırlanmakta ve artık uygulamaya konuluyor.

OKU:  Facebook Messenger Kids Uygulaması iOS İçin Aktif Edildi

Twitter’da mavi tik başvuruları da şu an yapılamamakta. Bunun nedeni doğrulanmış kullanıcıların eylemleri gibi gözüküyor. Mavi tik başvurularının yakın bir zamanda yeni bir düzenleme ile tekrar sunulacağı öngörülüyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir