Twitter Fenerbahçe – Galatasaray Derbisiyle Sallandı

123

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter, Pazar akşamı oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinden sonra inanılmaz bir hareketlik kazandı. Türkiye gündeminin tamamı Fenerbahçe – Galatasaray derbisiyle doldu taştı.

An itibariyle Türkiye gündeminde birinci sırada Galatasaray hashtagi yer alırken ikinci sırada FBvGS, üçüncü sırada Ali Koç, dördüncü sırada Ersun Yanal ve beşinci sırada AliKocİstifa hashtagleri yer alıyor. Tüm bunların sebebi ise Pazar akşamı saat 19.00’da başlayan ve epey olaylı geçen, sonunda da Galatasaray’ın güldüğü futbol derbi maçı.  Galatasaray, depslasmanda olmasına rağmen Fenerbahçe’yi 1-3’lük skorla yenmeyi ve böylece 20 yıllık Kadıköy galibiyeti hasretini sonlandırmayı başardı. Bunun üzerine sosyal medyada inanılmaz bir ilgi oluştu.

Maça dair Türkiye gündeminin tamamını dolduran hashtagler paylaşıldı. Yapılan paylaşımlar arasında özellikle Ersun Yanal ve Ali Koç’un istifa etmelerine yönelik çok ciddi bir talep var.  Galatasaray – Fenerbahçe derbileri uzun yıllardır ülkemizde büyük ilgi görüyor. Dünya genelinde de önemli derbilerden biri olarak gösterilen derbide bu kez gülen taraf Galatasaray olurken, 20 yıllık Kadıköy hasretini sona erdirmesiyle birlikte sosyal medyayı da sallamış oldu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.