Twitter Gelişmiş Arama Nasıl Kullanılır?

34

Yeni yazımızda Twitter sosyal medya platformu üzerinde gelişmiş arama fonksiyonunun nasıl kullanılabileceği konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Popüler sosyal medya platformlarından Twitter üzerinde gelişmiş arama fonksiyonu bulunmaktadır. Gelişmiş arama seçeneği en verimli şekilde Twitter masaüstü sürümü üzerinden kullanılabilmektedir.

Twitter masaüstü sürümüne girip bir arama yapın ve çıkan sonuç sayfasının sol sütununda bulunan Gelişmiş Arama seçeneğine girin ve bu seçeneği genişletip pek çok farklı arama kriterinin olduğu gelişmiş arama sayfasına yönlenin.

Gelişmiş arama sayfasında aradığınız kelimeyi, ifadeyi, içerikte olmaması gereken kelimeleri, özel etiketleri, paylaşım yapan hesabı belirleyip arama yapabilir ve böylece en detaylı arama şekliyle başarılı bir tespit yapabilirsiniz.

Twitter’ın özellikle de çok fazla popüler ve sürekli gönderi girilen bir alan olduğu düşünüldüğünde gelişmiş arama fonksiyonunun önemi daha da artıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.