Twitter Hikayeler Fonksiyonu Aktif Oluyor

124

Hikayeler özelliği son dönemde pek çok sosyal medya platformu için sunuldu. Twitter da bunlardan biri oluyor. Yakın zamanda Twitter Hikayeler fonksiyonunun Twitter Fleets adı altnda sunulacağı ortaya çıktı. Bu özellik ana sayfanın en üzerinde konumlanacak ve hikayelerinizin diğer Twitter kullanıcılarınca görülmesini sağlayacak.

Twitter, bir süredir sosyal ağlara hikaye konseptleri geliştiren Chrome Labs ile etkileşime geçmiş ve girişimi satın almıştı. Bu doğrultuda pek çok sızıntıyla gündeme gelen Twitter, üzerinden fazla zaman geçmeden Twitter Fleets’in duyurusunu da gerçekleştirdi.

Fleets, tarz itibariyle WhatsApp durumlarını andırmakta olup üzerinde retweet yapılması veyahut hikayenin paylaşılması mümkün olmuyor. Dolayısıyla paylaşılan bir hikayeye cevap vermek isterseniz doğrudan etkileşimle yazmanız mümkün olmayacak yani DM üzerinden yazmanız gerekecek.

Twitter Hikayeler Karakter Sınırı Olacak Mı?

Henüz fonksiyonun tam olarak ne zaman aktif olacağı belli olmazken hikayeler içerisinde karakter sınırı yine olacak. Kullanıcılar Fleets içerisinde en fazla 280 karakterlik hikaye paylaşabilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.