Twitter spam sorunundan kurtulmak için yeni bir eylemde bulundu

209

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da spam sorunu uzun yıllardır şirketin başını ağrıtıyor. Platform üzerinde çok fazla spam bulunmasının yanı sıra bunlardan pek çoğuna da takipçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcının bizzat kendisi sebep oluyor.

Twitter, takipçi arttırma olayını engelleyebilmek için yeni bir düzenlemeyle karşımıza çıktı. Artık gün içerisinde takip edebileceğiniz hesap sayısı maksimum 400 olacak. Bu rakam eskiden 1000 idi. Twitter böylece özellikle bot yazılım kullanarak takipçi kasmaya çalışan kullanıcıların önünü tıkamış oluyor. Bu da takipçi sayısını arttırmak adına bu yollara başvuran kullanıcıların hiç m hiç hoşuna gitmeyecektir.

Artık diğer hesaplara otomatik takip yapıp geri çeken uygulamaların herhangi bir işlevi bulunmayacağını söyleyebiliriz. Ancak bunun da bir çözüm yolu bulunur mu işte orasını bilemiyoruz.

Şikayet etme araçları da yenilendi

Twitter bundan sonra sahte hesap bildirimlerine karşı biraz daha temkinli olacak. Yani spam yaptığını gördüğünüz bir kişiyi şikayet edip onun ceza almasını sağlamak daha olası bir hale geliyor.

OKU:  Vine Tekrar Gün Yüzüne ÇıkıyorBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

Yazınız ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmeyebilir.