Twittter, Hesaplar Hacklenince Doğrulanmış Hesapları Kısa Süreliğine Kilitledi

106

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’da yüksek tükipçiye sahip onaylı hesaplar hacklenerek Bitcoin dolandırıcılığı için tweetler atmaya başladı. Bu sorunu çözmek isteyen Twitter çareyi kısa süreliğine doğrulanmış hesapları kilitlemekte buldu. Bunun üzerine onaylanmış Twitter hesaplarından tweet atılamadı.

Apple, Bill Gates, Elon Musk gibi büyük Twitter sayfalarının hackerlar tarafından ele geçirilerek Bitcoin adresi paylaşımı yapması ile birlikte pek çok kişinin mağdur olduğu bilgisine ulaşıldı. Bir açıktan yararlanan hackerlar takipçilere bitcoin adresi verip dolandırmayı denedi. Paylaşımlar silindikçe de yenilerini ekledi. Sorunun önüne geçemeyen Twitter, başka bir çözüm buldu ve bu doğrultuda bir süre önce attığı tweette bu olayın incelenmesi sırasında onaylı hesaplardan bir süre tweet atılamayabileceği açıklandı. Bu durumun akabinde onaylanmamış kişisel hesaplar üzerinden de tweet atılamadığına dair pek çok rapor geldi.

Twitter daha önce de pek çok hack saldırısı ve spamlerle gündeme geldi. Özellikle spam Twitter’ın hala en önemli sorunlarından biri.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.