Ubisoft, Avustralya Yangını Hakkında Bağış Yaptı

170

Avustralya kıtasında uzun süredir devam eden yangınlar hem insanlar hem de diğer canlılar için büyük sorun teşkil ediyor. Yangınlar nedeniyle şu ana kadar onlarca insan ve milyonlarca hayvan yaşamını yitirdi.

Yangının kıtanın adeta dört bir yanına yayılmış olması tüm dünyayı endişeye sevk etti. Pek çok teknoloji şirketi, gerçekleşen vahim yangın nedeniyle bağışta bulunmaya karar verdi. Bunların arasında oyun dünyasından yakından tanıdığımız Ubisoft da bulunuyor.

Ubisoft şirketi, bir türlü söndürülemeyen yangın için Twitter üzerinde bir paylaşım yaptı ve paylaşımında  30.000 Dolar bağışta bulunduğunu duyurdu.

Ubisoft tarafından yapılan bu bağış kimi oyuncular tarafından taktir görürken kimi oyuncular da bağış miktarının çok az olduğunu savundu.

Bazı oyuncular Ubisoft’a Avustralya için oyun içi eşya satma önerisinde bulundu. Ubisoft ise bunu organize etmenin oldukça uzun süreceğini, bunun yerine güvenilir kuruluşlar aracılığıyla direkt bağış yapılması gerektiğini ifade etti.

Ubisoft geçtiğimiz yıl da Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangın için 500.000 Euro bağışta bulunmasıyla taktir toplamıştı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.