Umuro Games, Türk Tarihiyle İlgili Oyunlar Geliştirebilmek İçin Kaynak Arıyor

251

Video oyunlarının ortaya çıkarılması, kuşkusuz ki epey meşakatli bir sürece dayanıyor. Günümüzde Türk geliştiricilerin bir hayli az olduğunu biliyoruz. Ortaya çıksa bile genellikle hep basit yapılı oyunlar ortaya konuluyor. Umuro Games ise bunun ötesine geçmek istiyor.

Umuro Games, Türk tarihiyle ilgili pek çok oyun geliştirmek için kolları sıvıyor. Daha önce Android için geliştirdiği Ertuğrul Gazi oyunuyla başırılı olan Umuro Games, şimdi hedef büyülttü ve Atilla oyunu ortaya koyabilmek için kolları sıvadı. Ancak geliştirme aşamasında kaynak desteğine ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden de Kickstarter üzerinde bir kampanya başlattı.

Atilla: Reborn isimli bir oyun üzerinde çalışan Umuro,  Atilla’nın yaptığı yolculukları,  mücadelelerini konu alıyor. RPG türünde bir oyun olan Atilla: Reborn, iOS ve Android için piyasaya sürülecek. 2021 yılında da PC için çıkış yapması planlanıyor.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.