Uyku Kapsülleri İstanbul Havalimanı’nda Hizmete Açıldı

202

İstanbul Havalimanı’nda enteresan bir teknoloji devreye girdi. Uyku kapsülleri kullanıma açıldı. Havalimanında beklemekten sıkılan cepleri dolgun yolcular uyku kapsülleri içerisinde konforlu bir şekilde dinlenebilecek.

Havalimanlarında yer alan kafeler, restoranlar ve hediyelik eşya satan dükkanlar taktir edersiniz ki çok pahalı. Hatta su bile almaya kalktığınız zaman en az 6 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Uçak fiyatları başlı başına yüksekken birde bu maliyetler yolcuların belini bükebiliyor. Bu gibi durumlarda zengin yolcular genellikle keyif yaparken zengin olmayan yolcular tıpkı kendileri gibi halktan diğer yolcularla birlikte belli bir bekleme salonunda beklemek durumunda kalıyor. Genellikle bu tarz durumlarda yolcular eğer şanslılarsa bekleme salonlarındaki demir sandalyelerde oturabiliyor ve uyumaya çalışabiliyor. Eğer şanssızlarsa kaldırımvari noktalar bulup oralarda vakitlerini geçirmek zorunda kalıyorlar veyahut daha kötüsü ayakta bekliyorlar.

Havalimanlarımızdan birinde iGA Sleepod isimli yeni bir uyku kapsülü uygulaması devreye sokuldu. Bu uygulama, hava alanında yer alan yolcuların bekleyişleri esnasında konforlu bir şekilde ağırlanmalarını sağlıyor ancak elbette belli bir ücret ödemeleri gerekiyor. Yolcular saatlik 9 Euro ödemeleri karşılığında uyku kapsüllerinde dinlenebiliyorlar. Dileyen yolcular yastık, battaniye de satın alabiliyor ve o şekilde uyuyarak bekleyebiliyor. Uyku kapsüllerinin içerisinde yatağın alt kısmında yolcuların eşyalarını barındırması da mümkün oluyor. Böylece eşyalarının çalınıp çalınmayacağı endişesi içerisine girmiyorlar. Aynı zamanda yolcular , kapsül içerisine yerleştirilen prizler sayesinde elektronik cihazlarını şarj edebiliyorlar.

Uyku kapsüllerinin hijyenik olmasına dikkat ediliyor. Bu sebeple bir kişinin kullandığı örtüyü bir başkası kullanmıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.