Vivo Nasıldır? Vivo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

48

Vivo, Çin menşei bir teknoloji şirketi olup Türkiye pazarına da resmen giriş yapmıştır.

Akıllı telefon alanında yükselişte olan Vivo özellikle son dönemde epey dikkat çeken bir marka olmuştur.

İlk kez 2011 yılında Çin’de kurulan telefon markası Vivo, Çin pazarında şu an ikinci sırada bulunmaktadır ve dünya genelinde 30’un üzerinde pazarda rekabet göstermektedir. 2020 yılının ilk çeyreğinde de yüzde 9 oranında büyük bir pazar payına sahip olmuştur.

Dünyanın beşinci büyük akıllı telefon üreticisi haline gelen Vivo, şu an 5G destekli telefon satışlarında dünya üzerinde üçüncü sıradadır. Oppo, Xiaomi, Honor, Meizu, Elephone, Realme, Honor, Huawei gibi Çin menşeine sahip olup ülkemize giriş yapan telefon markalarından sonra Vivo da Türkiye pazarına dahil olmuştur.

Özellikle ilkleri hayata geçirmesi ile bilinen Vivo markası X1 gibi modellerle hi-fi ses yonga setine sahip telefonu sunmuş, X5 Max modeliyle de dünyanın en ince akıllı telefonu rekorunu egale etmiştir. 2018 yılında da dünyanın ilk çerçevesiz akıllı telefonu olan Vivo Nex’i piyasaya sürmüştür.


TAG


Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.