Warhorse Studios 1 Milyon Hedefini Şimdiden Yarıladı

287

Kingdom Come: Deliverance oyunu ile karşımıza çıkan Warhorse Studios adlı bağımsız geliştirici şirket, hedefinin 1 milyon Kingdom Come: Deliverance satmak olduğunu açıkladı. Oyun daha yeni çıkmasına rağmen satış rakamları konusunda 1 milyonu yarılamayı başardı.

Bir oyun geliştiririken kalitesi, farklılığı ve piyasaya sürüleceği zaman oldukça önemlidir. Bazen öyle bir anda öyle güzel bir oyun çıkar ki tüm oyuncular ona odaklanır. Kingdom Come: Deliverance, uzun zamandar beklenen, kendisine çok benzeyen Mount Blade: Bannerlord oyununun boşluğunu çok güzel doldurdu. Bu tarz oyunları seven oyuncular artık Bannerlord’u beklemekten sıkılmıştı ve belki de farklı bir yapımın daha çıkmasını istiyorlardı. Nitekim uzun yıllardır geliştirilen bir başka oyun olan Kingdom Come: Deliverance oyuncularla buluştu.

OKU:  Motorola Moto G5S Plus Türkiye'de Satışa Çıkarıldı

Henüz çıkışının üzerinden 48 saat bile geçmemiş olan Kingdom Come: Deliverance, 300.000’den fazla Steam kopyası ve bunun yanında 100.000’den fazla da perkande satış noktalarından kopya sattı. Bu demek oluyorki oyun 400.000’den fazla satmayı başardı ve bu rakam hızla artmaya devam ediyor. Şirket hedefini 1 milyon olarak açıklamıştı. Görünen o ki bu hedefe çok kısa bir zamanda erişecek.

Yeni bir efsane gerçekten de doğabilir

Oyun henüz piyasaya yeni sürüldüğünde inceleyen pek çok oyun platformu bunun bir efsane olabileceğini düşünüyordu. Fakat bu konuda kesin konuşmaktan kaçındım. Ancak bu satış rakamları yeni bir efsanenin gerçekten de gelebileceğini gösteriyor. Yani Warhorse Studios, geleceğin en iyi oyun şirketlerinden biri olup, kategorisindeki oyunları harika bir şekilde sunabilir. Daha fazla mali güç ve azim çok büyük başarılar yakalamasını sağlayacaktır. Bunu ifade etmemdeki bir diğer sebep de bağımsız geliştirici olmasına rağmen ara sahneleri ve seslendirmeleri dahi başarmış olabilmeleridir. Güzel grafikler ve gerçekçi oynanış, doyurucu ara sahneler ve senaryo oyun dünyasının ihtiyacı olan şeyler. İşte bu sebeplerden Warhorse Studios’un önü açık gözüküyor.

OKU:  18 Yaşındaki Kız Telefonunun Patlaması Yüzünden Hayatını Kaybetti

Yakın zamanda yeni yamalar paylaşacak

Warhorse Studios cephesinden gelen açıklamada bir iki hafta içerisinde oyun hakkında özellikle sorunları gidermeye yönelik yamaların paylaşılacağı açıklandı. Bazı oyuncular oyunda bulunan önemli hataların olduğunu, bu hataların giderilmesi gerektiğini savunuyordu. Bu konuya da el atılacak olması güzel bir gelişme.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir