watchOS 7.0.2 Sürümü Batarya Sorununun Çözümü İçin Yayınlandı

22

Apple tarafından watchOS ile ilgili olarak yeni bir güncelleme yayınlandı. Haberin devamı aşağıda…

Eylül ayında uyumlu Apple Watch modelleri sunan Apple, watchOS 7 işletim sistemi ile ilgili olarak yeni bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güncelleme watchOS 7.0.2 sürümünü getirmekte olup watchOS 7 işletim sistemi için yayınlanan ikinci güncelleme olma özelliğine sahip.

Yayınlanan güncellemenin temel işlevi bataryanın çabuk tükenmesi sorununu ortadan kaldırıyor olması. Batarya sorunu pek çok kullanıcının şikayet ettiği ve adeta bezdiği bir sorundu. Pek çok kullanıcının bölgelerde EKG uygulamasına erişmesini engelleyen bir sorun da söz konusuydu. İşte yayınlanan güncelleme iki soruna da çözüm getiriyor. İçerisinde farklı hata düzeltmeleri ve ufak iyileştirmeler de bulunuyor. Bu nedenlerle güncellemenin en kısa süre içerisinde edinilmesi öneriliyor.

Nasıl uygulanır?

Güncellemeyi uygulayabilmek için iPhone akıllı telefonunuzdan Apple Watch uygulamasına girip Genel > Yazılım Güncellemesi bölümüne geçiş yapın ve güncellemeyi kurmak için bataryanın en az yüzde 50 dolu olmasına dikkat edin. Bunun yanında şarj cihazınıza takılı olmalı ve iPhone telefonunuza yakın bir konumda olmalıdır. Bu şartlar mevcut ise güncellemeyi başlatıp sorunsuz olarak uygulayabilmeniz mümkün.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.