Waymo, Sürücüsüz Aracını Ücretsiz Olarak Test Ettiriyor

258

Sürücüsüz araç deneyiminin nasıl bir şey olduğunu merak edenler için Waymo, sürücüsüz araçlarda test imkanını sunuyor. Google’ın bir iştiraki olan Waymo, hali hazırda yarı bağımsız bir şirket olarak yoluna devam ediyor.

ABD Arizona’da yeni pilot programı ile insanların ücret ödemeden otonom araçları test etmesini sağlıyor. Pek çok insan sürücüsüz otomobillere karşı ön yargı ile yaklaşıyor. Özellikle sürücüsüz bir araca binmekten çekinenlerin sayısı çok fazla. Waymo tarafından ortaya çıkarılan bu yeni etkinlik biraz da bununla alakalı. Arizona eyaletindeki vatandaşlar, bu yeni hizmeti test ederek sürücüsüz otomobillerin güvenli olduğunu görebilir.

Waymo benzer hamleleri bu etkinlik dışında da yapıyor. Medya aracılığı ile sürücüsüz araçlarının güvenli olduğunu belirtmeye çalışarak insanların ön yargısını kırmayı umut ediyor.

OKU:  Xenon Racer, Arcade türüne çeşitlilik kazandıracak

Sürücüsüz araç teknolojisi ile ilgili yapılan çalışmalar giderek hız kazanıyor. ABD eyaletleri, sürücüsüz otomobil teknolojisi konusunda özgürlükler sunmasıyla dikkat çekiyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir