Western Digital yeni SSD’leri ile geliyor

227

SSD aygıtları günümüzde özellikle bilgisayar depolamaları hususunda hızlı çözümler sunuyor ve HDD’ye göre daha fazla tercih ediliyor. Fakat maliyetinin yüksek olması HDD’nin hala piyasada kalmasını sağlıyor. Yine de yeni SSD modelleri hızla gelmeye ve SSD akımı yaygınlaşmaya devam ediyor.

Depolama donanımları hususunda en ünlü markalardan biri olan Western Digital, yılın  ilk SSD ürünleriyle karşımıza çıktı. WD tarafından duyurulan yeni donanımla WD Black SN 750 NVMe SSD serisiyle karşımıza çıkıyor. Bu seriye şimdi 1 TB ve 2 TB kapasiteye sahip iki yeni SSD aygıtı ekleniyor. 1 TB  SSD modelinin yazma hızı 3000MB/s, okuma hızı ise 3470MB/s’ye çıkmakta. Öte yandan 2 TB kapasiteli model 70-100MB/s veri transfer hızı ile biraz daha düşük bir hıza sahip. Rastgele işlem performansı olarak da 1 TB modele nazaran biraz düşük kalıyor.2 TB model önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulacak.

OKU:  Honor 9 Lite modelinin A101 fiyatına ilişkin değişiklik yaşandı

SSD’lerin yazma ömrüne baktığımızda ise 1 TB kapasiteye sahip modelin 600TB, 2TB kapasiteye sahip SSD’nin ise 1200TB olarak ölçüldüğünü görüyoruz. İki model de 5 yıl garanti ile gelecek.

WD Black SN 750 NVMe SSD  serisinin fiyatları 79 Dolardan başlıyor ve 499 Dolara kadar çıkıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir