WhatsApp Artık Android 2.3.5 ve iOS 7’den Eski Sistemlerde Çalışmayacak

288

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, önümüzdeki yıl pek çok akıllı telefona daha desteğini kesecek. 2019 yılının sonundan itibaren Android 2.3.5’ten daha eski işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılamayacak.

İOS tarafında kullanılamayacak cihazlar ise iOS 7’den daha eski olanlar. Bu cihazlar 2020 yılının Şubat ayından itibaren artık WhatsApp için destek sunamayacak. Dolayısıyla WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların telefonlarını değiştirmesi gerekecek.

WhatsApp’ın uyguladığı bu sistem aslına bakarsanız hiç de yeni değil. WhatsApp uzun bir süredir her yıl başında destek sunduğu cihazları gözden geçiriyor. Artık epey eskiyen telefonlar için sağladığı desteği kesiyor. Zaten çok eski olan telefonlarda da WhatsApp yeni sürümleri olması gerektiği gibi çalışamıyor.

Tüm Windows Phone telefonları desteklenmeyecek

Bilindiği gibi Windows Phone işletim sistemi Microsoft tarafından bırakıldı ve artık neredeyse terkedilmiş vaziyette durmakta. Windows Phone işletim sisteminin tutmaması üzerine WhatsApp da desteğini çekme kararı aldı. Bu yılın sonundan itibaren artık WhatsApp uygulaması Windows Phone işletim sistemli telefonlar için destek sağlamayacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.