WhatsApp Artık Windows Phone İçin Destek Sunmayacak

40

Microsoft, mobil platformda yenilgiyi kabul etmiş, Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarıyla alakalı geri çekilmişti. Bu işletim sistemi artık neredeyse yok olmaya terk edildi. Hatta WhatsApp gibi en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri dahi artık Windows Phone platformu için sunduğu desteği geri çekeceğini açıkladı.

Desteğin geri çekilecek olmasıyla beraber artık Windows Phone işletim sistemli cihazlarda WhatsApp mesajlaşma uygulamasını kullanmak mümkün olmayacak. Windows 10 Mobile’ın da beklentileri karşılayamaması durumu kesinleştirdi. Açıklanan tarih ise 16 Aralık olup kullanıcılar bu tarihten itibaren WhatsApp uygulamasına mağazadan ulaşamayacak ve güncelleme de söz konusu olmayacak.

Daha önce Microsoft cephesinden de Windows Phone cihazları bırakıp Android veya iOS cihazlara geçiş yapılması önerisinde bulunulmuştu.

OKU:  WhatsApp uygulamasına parmak izi özelliği geliyorBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.