WhatsApp Bazı Kullanıcılarına Dava Açabilir

107

Ünlü mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp günümüzde milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısı daha da yükseliyor. Uygulama son zamanlarda yeni özellikler kazanmayı da ihmal etmiyor. Bu kez ise farklı bir hususta gündeme geldi.

Son gelişmelere göre WhatsApp istenmeyen mesajların önüne geçebilmek için caydırıcı bir yönteme başvuracak. Bundan sonra WhatsApp üzerinde yetkililer kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşayabilmesini sağlayabilmek için otomatik mesaj, spam gibi sorunların önüne geçmeye çalışacak ve bir kullanıcının toplu mesaj özelliğinde diğer kullanıcıları rahatsız etmemesi için çalışacak. Bunu ihlal eden kullanıcılara mahkeme yollarını dahi yürütmeye niyeti olan şirket, toplu mesaj özelliğinin kötü niyetli olarak kullanılması durumunda kullanıcıların başına iş açacak gibi gözüküyor.

WhatsApp’ın yaptığı denetim bazı kullanıcıların hoşuna gidebilir ancak bir yandan da kullanıcılarının mesajlarını okuyup denetlediği anlamına geldiğinden gizlilik açısından rahatsız edici de bulunabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.