WhatsApp Gold tuzağına düşmeyin!

871

Siber saldırganların daha önce pek çok kez kullandığı WhatsApp Gold yönteminin bir kez daha kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı. Bu yöntem ile kullanıcıların akıllı telefonlarında yer alan rehber, galeri, kredi kartı bilgileri çalınabiliyor. Mağdurlarının kişisel bilgilerini kendi menfaatleri yararına kullanan siber korsanlar büyük bir endişeye neden oluyor.

WhatsApp Gold tuzağı ilk etapta mağduru kandırma aşamasıyla başlıyor ve yalnızca WhatsApp değil, Facebook Messenger, Skype gibi uygulamalarda da kendisini gösteriyor. WhatsApp Gold yönteminde ilk olarak size kullandığınız WhatsApp, Skype gibi uygulamalar aracılığıyla bir mesaj geliyor ve mesajın içeriğinde WhatsApp Gold uygulama sürümünün olduğu, bu sürümün normal WhatsApp’a göre çeşitli avantajlarının olduğu söyleniyor ve uygulamayı indirmeniz için bir link bırakılıyor. Sahte bir uygulama olan WhatsApp Gold hakkında söylenenler şayet cazip geliyor ve kullanıcı linke tıklıyorsa uygulama inmeye başlıyor ve indikten sonra kullanıcıdan izinler talep ediyor. Bu izinler rehber, galeri, alışveriş ortamı gibi izinler olup siz uygulamaya izin verip yüklediğiniz zaman vay halinize.

teknotechnic ekibi olarak bilinmeyen kaynaklardan APK indirilmesini önermiyoruz. Bugün WhatsApp Gold ismiyle karşınıza çıkan tuzak yarın çok daha farklı bir isimle karşınıza çıkabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.