WhatsApp, Google Play’de 5 Milyar İndirmenin Üzerine Çıktı

50

Popüler mesajlaşma yazılımlarından WhatsApp yeni bir başarıyla daha gündeme geldi. Platformdaki indirme sayısı Google Play üzerinde 5 milyarın üzerine çıktı. 

Google Play Store, Android işletim sistemli cihazların resmi mağazası olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. Android kullanıcıları bir uygulama indirecekleri zaman Play Store platformunu kullanmayı tercih ediyorlar.

WhatsApp, Play Store içerisindeki en popüler programlardan biri ve edinilen son bilgilere göre Play Store üzerinde 5 milyar indirmeyi geride bıraktı. Bunda Facebook şirketinin de payı büyük. Facebook tarafından satın aldıktan sonra daha hızlı bir şekilde büyüyen WhatsApp, çok büyük bir kullanıcı tabanının önemli bir parçası haline gelmiş durumda.

Elbette WhatsApp’ın pek çok önemli rakibi de bulunuyor ancak şu ana kadar mesajlaşma programları içerisinde WhatsApp’ın yanına ulaşabilen pek uygulama olmadı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.