WhatsApp Görüntülü Konuşma Hakkında Bir Gelişme Daha ! Artık 50 Kişi Destekleyecek

81

Son zamanlarda korona virüsünün de büyük etkisiyle uygulamaların görüntülü konuşma için sunduğu kişi desteği sayısında ciddi bir artış gözlemleniyor. WhatsApp ekibi de bu konuda sıkı çalışıyor.

WhatsApp görüntülü arama özelliği için sunulan desteğin sayısının artırılacağı konusunda uzun süredir çalışma sergilemekte olup bu sayının ilk etapta 8’e çıkarıldığı biliniyordu. Sonra da 40’a çıkarılacağına yönelik çeşitli bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu kez de WhatsApp’ın 50 kişi için görüntülü arama desteği sunmak adına çalışmalarını sürdürdüğüne yönelik gelen bilgiler bulunuyor.

WABetaInfo kaynağının verdiği bilgiler ; WhatsApp Web platformunun yakında kullanıcıların görüntülü aramalarını Messenger Rooms platformuna taşıyabileceklerini kaydediyor. Bu fonksiyon tıpkı Zoom gibi çalışacak ve böylece video konferansları için çok işlevsel olacak. Yani WhatsApp görüntülü konuşmalarının Messenger Rooms üzerine aktarılması ve böylece 50 kişinin aynı anda görüşme yapması mümkün olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.