WhatsApp Karanlık Mod En Sonunda Geldi

46

Mobil alanda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta karanlık moda ilişkin yeni bir hadise meydana geldi. Uzun süredir beklenen karanlık mod en sonunda beta ile kullanıma açıldı.

Son beta ile sunulan karanlık mod, uzun süredir WhatsApp uygulamasına entegre edilmeye çalışılıyordu ve artık Google Play beta test programına kaydı bulunan kullanıcılar karanlık mod güncellemesini yapabiliyorlar. Güncellemenin yakında beta programından da sıyrılıp standart kullanıcılar için de yayınlanması bekleniyor.

Betaya kayıtlı olan kullanıcılar uygulama içerisinde sohbet alanından tema seçeneği kısmına girerek karanlık, aydınlık mod arasında seçim yapabilir. Özelliği aktif hale getirdiğiniz zaman uygulama arayüzü baştan sona koyu renklere sahip olacaktır.

WhatsApp Karanlık Mod Ne İşe Yarıyor?

Karanlık mod ile beraber artık WhatsApp kullanıcıları karanlık bir ortamdayken gözleri eskisine nazaran daha az yorulacak. Çünkü bu mod, açık renkleri bertaraf edip koyulaştırmakta. Böylece karanlık bir ortamda kullanıcının gözüne daha az ışık yaymakta.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.