WhatsApp Karanlık Mod Tamamen Aktif Oldu

93

WhatsApp için karanlık mod özelliği epey uzun süredir gündemde ancak bayadır tam anlamıyla aktif olmamıştı ve şimdi bu hususta önemli bir gelişme yaşandı. Uzun süren bekleyişin ardından WhatsApp karanlık mod tamamen aktif hale geldi.

WhatsApp karanlık mod özelliği, iOS ve Android akıllı telefonlar için resmi olarak sunuldu. Bir süredir test aşamasıdna olan özelliğin tamamen aktif hale gelmesiyle birlikte kullanıclıar WhatsApp’ın karanlık modunu stabil sürümde kullanmaya başladı.

Karanlık mod uygulamaya ufak tefek değişikliklerle sunuldu. Örneğin arama seçeneklerinde yazan kişiye ve içerik türüne göre filtreleme uygulamasına izin verilmekte. Böylece en yakın arkadaşınızdan gelen bir fotoğrafı kolayca bulabilmektesiniz.

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir ?

Android 10 ve iOS 13 kullanıcılarının karanlık modu aktif olarak kullanabilmeleri için sistem ayarları aracılığıyla aktif etmesi gerekmekte. Ancak daha eski sürüme sahip akıllı telefon kullanıcıları WhatsApp Ayarlar > Sohbetler > Tema > Koyu menüsünü takip ederek WhatsApp karanlık modu aktif hale getirebilir. Eğer bahsettiğimiz adımlar henüz sizin WhatsApp uygulamanızda yoksa o halde güncelleme yapmamışsınız demektir. Güncellemeyi Play Store veya iOS kullanıyorsanız App Store üzerinden gerçekleştirip o şekilde tekrar deneyiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.