WhatsApp, Kullanıcılar için Karanlık Mod Özelliğini Geliştiriyor!

193

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz zamanlarda karanlık mod özelliğini uygulamaya dahil edeceklerini açıklamıştı. Hatta yayınladığı bir güncelleme ile sadece”Ayarlar” menüsünde aktif olan karanlık mod özelliğini beta kodlarına dahil etmişti. Fakat daha sonra yeni sürüm ile uygulama tarafından karanlık moda ait kodların kaldırıldığı görüldü.

Hal böyle olunca karanlık mod özelliğinin WhatsApp uygulamasına geleceği akıllarda soru işareti olarak kaldı. Çok geçmeden kullanıcıları sevindirecek haber geldi. WhatsApp, beta uygulaması için yayınladığı son güncelleme ile ( 2.19.139 sürüm) birlikte karanlık modun kodlarını uygulamaya tekrar dahil etti. Ardından ise karanlık modun nasıl görüneceğine dair görseller ortaya çıktı.

Karanlık mod, uygulamada daha çok siyahtan öte koyu gri olarak kullanılabilir halde geliştiriliyor. Bu özellik,WhatsApp’ın sohbet, durum ve çağrı ekranlarını da kapsayacak. Henüz daha yeşil kısımlar kalsa da geliştirme aşaması bittikten sonra bu kısımlar beyaz renkte olacaktır. Yine son olarak belirtelim ki karanlık mod özelliği şu an için geliştirilme aşamasında ve beta kullanıcılarına da yayınlanmış değil.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.