WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini kullanıma sundu!

133
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, geçtiğimiz hafta Android Beta kullanıcılarına yayınlamış olduğu parmak izi kilidi özelliğini kullanıcılara sunmaşa başladı.

WhatsApp kullanıcılarının herhalde en çok beklediği özelliklerden biri de uygulamaya kilit konulabilmesiydi. Her ne kadar bu özellik başka platformlarla yapılabilse de uygulamanın kendi bünyesinde bulunmuyordu. Gizlilik yönünden önemli olan bu özellik nihayet WhatsApp kullanıcılarına dağıtıma sunuldu.

Parmak izi kilidi ile uygulamaya sadece parmak izinizi okutarak giriş yapabilmeniz mümkün oluyor. Bu özellik kullanabilmeniz için “Gizlilik Ayarları” bölümünden parmak izi okuyucusu aktif etmeniz gerekiyor. Aktif ettikten sonra uygulama sizden parmak izinizi doğrulamanızı isteyecek. Siz de bu doğrulamayı yaparak parmak izi kilidi özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği aynı zamanda özelleştirmeniz de mümkün. Parmak izi kilidinin kullanım zamanlamasını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Yani parmak izi kilidini kullandıktan sonra belli bir süre parmak izi kilidini kullanmanıza gerek kalmayacak.

OKU:  WhatsApp Business Aktif Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Bu özellik henüz dağıtım aşamasında. Her kullanıcıya ulaşması zaman alacaktır. Özelliğin ülkemize ne zaman geleceği hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir