WhatsApp Üzerinden Rehberde Olmayan Birine Mesaj Atmak

144

Meşhur mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın özelliği rehberinizde yer alan kişileri kişi listenize alması. Yani bir kişiyi telefonunuzun varsayılan rehberine eklediğiniz an eğer WhatsApp kullanıyorsa WhatsApp hesabınızdaki kişi listesinde de görüntüleniyor. Peki ama rehberinizde ekli olmayan bir kişiye mesaj göndermek istediğiniz zaman ne yapmanız gerekiyor? Yeni içeriğimizde gelin birlikte değerlendirelim.

Normal koşullarda bir kişiyi eklediğinizde WhatsApp üzerinde de kişi listenizde çıkacaktır ve ona doğrudan mesaj atabilirsiniz ancak bu bazen mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz bir şey bulunuyor.

İlk olarak şu bağlantıyı kopyalayın:

https://api.whatsapp.com/send?phone=NUMARA

Şimdi bu bağlantıyı tarayıcnıızın adres çubuğuna yapıştırın ve NUMARA yazan kısma mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarasını yazın. Numara girişi sırasında uluslararası bir biçimde yazmanız gerekiyor yani + gibi simgeler kullanmayın ve alan koduna yer verin.

Adresi girip devam ettiğiniz zaman size WhatsApp’ın açılacağı uyarısı gelecektir kabul edin. Şimdi rehberinizde kayıtlı olmayan ve mesaj göndermek istediğiniz o kişinin sohbet ekranını göreceksiniz. Böylece mesajınızı göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Eğer başarılı olamadıysanız internet tarayıcılarıyla da denemeniz önerilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.