WhatsApp yeni özelliğiyle tehlikelere açık bir hale gelebilir

140
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Günümüzde en çok kullanılan ve kullanıcıların güvenli mesajlaşma için de tercih ettiği WhatsApp uygulaması, bundan sonra eskisi kadar güvenli olmayabilir. Çünkü uygulamaya para gönderimini sağlayacak yeni özellikler ekleniyor. Yani banka hesabınız ile WhatsApp hesabınız arasında etkileşim kurulacak.

Kurulan etkileşimle birlikte pek çok ödemeyi WhatsApp aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Ancak banka hesaplarına uygulamanın rahatlıkla erişmesi ve gönderim işlemlerini gerçekleştirmesi, siber güvenlik uzmanlarının tepkisini çekiyor. Siber güvenlik uzmanları, WhatsApp hesaplarına banka hesaplarını bağlamak isteyen kullanıcıları güvenliklerini değerlendirmeleri hususunda uyarıyor.

Elbette WhatsApp ekibi de güvenlik konusunda önemli tedbirler almışa benziyor ancak yine de bir şüphhenin oluştuğunu yadsımamak gerekiyor. Bir kullanıcı yeni WhatsApp özelliğinden yararlanabilmek için ilk olarak telefon doğrulaması yapacak ve sonra sisteme banka kartını dahil edip para transfer işlemlerini gerçekleştirebilecek.

OKU:  WhatsApp'a karanlık mod özelliği geliyor!
Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir