WhatsApp’ın Beklenen Grup Özelliği Kullanıma Açıldı

451
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde güncelleme ile birlikte Beta proğramına yeni özellikler kazandırmıştı. Şimdi ise yeni yayınladığı güncelleme ile bu özellikleri iOS ve Android kullanıcıları için de kullanıma açtı.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen ay Android Beta kullanıcılarına grup açıklaması özelliğini sunmuştu. Ardından çok geçmeden bu özelliği iOS platformu kullanıcılarına da açtı. Şimdi ise yayınladığı  2.18.31 güncellemesi ile bu özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi.

Yeni gelen grup özelliğiyle birlikte grup sohbetlerine açıklama kısmı ekleyebileceksiniz. Yani dışarıdan bir kişi gruba dahil olduğunda grubun ne amaçla kurulduğunu kolaylıkla anlayacak. Gruba açıklama kısmı ekleyebilmeniz ve o açıklamayı dilediğiniz gibi düzenleyebilmek için ise grup yöneticisi olmanız gerekiyor. Ayriyeten yeni gelen güncelleme sayesinde grupta bulunan üyeleri hızlıca arayabileceksiniz. Bunun için ise yapmanız gereken “Grup bilgisi » Katlımcılar » Ara” adımlarını izlemek.

OKU:  Samsung Güncelleme Davasından Zaferle Çıkan Taraf Oldu

iOS kullanıcıları için önceden sunulmuş fakat Android kullanıcıları için yeni sunulan özellik de,  sesli ve görüntülü aramalar arasında geçiş yapabilme özelliği. WhatsApp arkadaşınızla sesli konuşma gerçekleştirirken bağlantıyı kesmeden görüntülü aramaya hızlıca geçebileceksiniz. Bunun için ise yapmanız gereken tek şey, arama ekranının ortasında yer alan  görüntülü arama ikonuna basmanız.

Bu özellikleri kullanabilmek için WhatsApp’ı güncellemeniz gerekmektedir. Diğer yandan WhatsApp, ses kaydı özelliği üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir