WhatsApp’ın çökmesi rakiplerine çok sayıda kullanıcı kazandırdı

253

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp geçtiğimiz günlerde bir süreliğine çöktü. Bunun akabinde pek çok kullanıcı WhatsApp’ı bırakıp rakip uygulamalardan olan Telegram’ı kullanmaya başladı.

Kullanıcılar WhatsApp’a erişmekte güçlük çekince çözümü Telegram‘a geçmekte buldu. Böylece Telegram, WhatsApp’ın yaşadığı krizi bir fırsata çevirmiş oldu. Kullanıcılar WhatsApp üzerinde fotoğraf – video gönderememekteydi. Medya paylaşımı yapamayan kullanıcılar sorunun kendi telefonlarından kaynaklandığını düşünmüştü. Oysa sabah saatlerinde ülkemizde sorun çözülmüş ve fotoğraf gönderimleri devam etmişti.

Fotoğraf yollamaya çalışan bir kullanıcı uzun süre bekleme ekranında kalıyor ve ardından Yeniden Dene yazısı çıkıyordu. Sorunun çözülmesiyle beraber gönderilmeye çalışılan ancak gönderilemeyen fotoğraflar da alıcılarına ulaşmıştı. Sorunun çözümünün uzun zaman almasının WhatsApp’tan Telegram’a geçen kullanıcı sayısının 3 milyonu bulmasına sebep oldu. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.