WhatsApp’ta Görüntülü Sohbet Desteği 4’ten 8’e Çıktı

132

Bir süredir WhatsApp uygulamasının görüntülü sohbet özelliğinin değişkenlik kazanacağı, görüntülü sohbet için desteklenen kişi sayısının 4’ten 8’e çıkacağı konuşuluyordu ve bu gerçekleşti.

Korona virüsü ile mücadele sürecinde insanların evde kalması gerektiğinden birbirleriyle görüşmemesi, uzaktan iletişimi artırdı ve Zoom gibi uygulamaların popüler olmasını sağladı. Aynı zamanda Skype gibi uygulamalar üzerinde görüntülü konuşma oranlarında da artış yaşandı. İnsanlar sevdiklerini görebilmek için görüntülü konuşma özelliklerinden yararlanıyor.

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp üzerinde görüntülü konferans maksimum 4 kişiden oluşabiliyordu ve şimdi bu konuda bir değişikliğe gidildi. Artık WhatsApp üzerinde 8 kişiye kadar görüntülü konuşma konferansı yapılabiliyor.

Gelen bir diğer özellik ise Dünya Sağlık Örgütü ile WhatsApp ortak çalışması sonucu oluştu. Söz konusu özellik 21 yeni stickerın platforma entegre edilmesini kapsamakta olup bunun da aktif hale getirilmesi bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.