WhatsApp’ta Nasıl Durum Paylaşılır?

185

WhatsApp’ta uzun bir süredir aktif olan Durum özelliğini bazı kullanıcılar hala tam olarak bilmiyor. Biz de bu içeriğimizde durum paylaşımı konusuna eğilmek istedik.

WhatsApp üzerinde yer alan durumlar, görsel veya video şeklinde paylaşılabilmekte. Bir durum ekleyebilmek için yapmanız gereken şeyler oldukça basit ve kısa. İlk olarak WhatsApp uygulamanızı açın ve yukarıdaki sekmeler arasından Durum yazısına dokunun. Şimdi de üstteki Durumum işaretine dokunun. Karşınıza medya dosyalarınız gelecek. Gelen dosyalar arasında paylaşmak istediğinize dokunun veyahut video kaydı yapıp anlık olarak paylaşmak için kamera niteliklerinizi kullanın. Ardından işleminizi onaylayarak durumunuzu gönderin. Durum gönderimi yaptıktan sonra internet hızınızın niteliğine göre durum hızlıca paylaşılacaktır.

OKU:  Google Duo görüntülü görüşmelerinde artık ışığa ihtiyacınız olmayacak

WhatsApp durumumu kimler görebilir?

Bir durum eklediğiniz zaman görünür listenizdeki kişiler durumunuzu görebilmekte. Kimlerin gördüğünü öğrenmek için de durumunuza girin ve alt kısmında yer alan rakamın üzerine bir kez dokunun. Durumunuzu şu ana kadar görüntülemiş olanların bir listesi çıkacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir