WhatsApp’ta Reklam Dönemi Mi Başlıyor? Yeni Gelişmeler Var

105

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup herhangi bir reklam içermiyor. Ancak bu durum artık değişebilir.

Son gelişmeler Facebook’un WhatsApp üzerinde reklam yerleşimi uygulamak için harekete geçtiğini gösteriyor. Facebook, önceki dönemde WhatsApp üzerinde reklam yerleşimi yapabilmek için çeşitli girişimlerde bulunmuş ancak kullanıcıların tepkisi ile geri adım atmıştı. Aynı zamanda WhatsApp’ın önemli rakiplerinin de reklamsız olarak hizmet sunuyor olması Facebook’u acele etmemeye zorlamıştı.

Facebook sözcüsü tarafından Engadget’e bazı açıklamalar yapıldı. Açıklamada WhatsApp’a nasıl reklam ekleneceği gözler önüne serildi. Uygulamada bulunan durumlara reklam eklemeyi planladığı ortaya çıktı. Facebook, bunu uzun vadeli bir fırsat olarak görüyor. WhatsApp uygulamasının çok geniş bir kitlesi bulunuyor ve Facebook bu kitle aracılığıyla daha fazla gelir elde etmeyi umuyor.

Facebook, The Information tarafından yayınlanan son rapora göre WhatsApp üzerinde reklam yerleşimi projeleri üzerinde çalışıyor ancak hamleye resmen imza atması yıllar alabilir gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.