WhatsApp’ta reklam konusu bir kez daha gündeme geldi

226

WhatsApp uygulaması ücretsiz, popüler, reklamsız ve uçtan uca şifrelemeli olması bakımından kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Ancak artık reklamsız WhatsApp kullanımı mümkün olmayacağa benziyor. WhatsApp üzerinde reklam yerleşimleri görmeye başlayabiliriz.

Bir süredir konu hakkında çok fazla sızıntı söz konusuydu ve bu sızıntılarda WhatsApp uygulamasının içerisinde kullanıcılara reklam gösterilmeye başlanacağı ifade edilmekteydi. Nitekim son bilgiler, WhatsApp’ın durum sekmesinde resmen reklam göstermeye başlayacağını ortaya koyuyor.

WhatsApp Başkan Yardımcısı Chris Daniels, durum sekmesine reklam yerleşimin yapılacağını doğruladı. Daha önce WhatsApp’ın kurucu ortaklarından biri olan Brian Acton tarafından yapılan açıklamada da Zuckberberg’in WhatsApp’ı reklam yerleştirmek amacıyla satın aldığı belirtilmişti.

OKU:  Far Cry 5 Oyunu Cinsellik ve Uyuşturucu İçerecek

Reklamların kullanıcı verilerine zarar vermeyeceği ifade ediliyor ve uçtan uca şifreleme sistemi de buna bir kanıt olarak gösteriliyor. Reklamların tam olarak ne zaman aktif edileceğine ilişkin şu an için net bilgi bulunmuyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir