WhatsApp’tan Kullanıcıları Rahatlatacak İki Yeni Özellik

404

WhatsApp, yeni bir güncelleme ile Android Beta kullanıcılarına iki yeni özellik sundu.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu aralar kullanıcılarına kazandırdığı yeni  özellikleriyle gündemden düşmüyor. Şimdi de Google Play Beta Programı aracılığıyla Android Beta kullanıcılara iki yeni güncelleme sundu. Bu iki yeni güncelleme ile birlikte iki yeni özellik de gün yüzüne çıktı.2.18.70 ve 2.18.71 sürüm numaralarına sahip bu güncellemelerle gelen özellikler, ses kaydı ve çıkartma paketiyle ilgili.

  • Ses Kaydı Kilitleme Özelliği

Biliyorsunuz ki WhatsApp’ta karşı tarafa ses kaydı göndermek istediğiniz takdirde mikrofona basılı tutmanız gerekiyor. Ses kayıt işlemi bittiğinde ise elinizi çekince kayıt karşı tarafa gönderiliyor. Bu işlem kısa süreli ses kaydı göndermek için sorun yaratmasa da, uzun süreli ses kaydı için parmağınızı bir müddet basılı şekilde tutmak biraz zahmetli gelebilir. Fakat artık ses kaydı gönderirken mikrofona basılı tutmanız gerekmeyecek. Yeni güncelleme ile ses kaydınızı kitleyebileceksiniz. Yani kayıt tuşuna 0.5 saniye basılı tuttuğunuzda mikrofonun üzerinde bir kilit ikonu belirecek ve parmağınızı bu ikona kaydırarak kaydı sabitleyebileceksiniz.Böylelikle parmağınızı çekseniz dahi kayıt işlemi devam edecektir. Ayriyeten ses kaydını göndermeden de kaydınızı dinleyebileceksiniz.

  • Çıkartma Paketi Boyutu

Bir başka özellik de çıkartma paketleriyle alakalı. Gelen özellikle birlikte indirmek istediğiniz çıkartma paketinin boyutuna bakabileceksiniz. Bu sayede paketi indirip indirmemek konusunda daha rahat karara varacaksınız.

2.18.70 ve 2.18.71 sürümlü güncellemeler ile gelen bu iki yeni özellik henüz test aşamasında. Yakın zamanda aktif edilerek kullanıma açık hale gelecektir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.