Windows 10 Mayıs Güncellemesi Paylaşıldı

43

Microsoft şirketinin son Windows işletim sistemi olan Windows 10 için sıklıkla yeni güncellemeler yayınlamaya çalıştığını biliyoruz. Bu bağlamda Windows 10 için bu kez Mayıs ayı güncellemesi yayınlandı.

Paylaşılan güncelleme Windows 10’ü 2004 sürümüne kavuşturmakta. Bir süredir beklenen sürüm 2004 en sonunda aktif hale geldi ve dağıtıma başlandı. Bu sürümün özellikle son güncellemede meydana gelen disk kullanım problemini çözmesi bekleniyor. Bilindiği gibi pek çok kullanıcı depolama alanı tarafında güncellemenin ardından bazı sorunlar meydana geldiğini, disklerindeki dosyaların geçici olarak silindiğini rapor etmişti. Bu güncellemede Microsoft büyük olasılıkla bu soruna odaklandı.

Yeni güncelleme DiretctX12 Ultimate yeteneklerini de ortaya çıkarmakta olup görev yöneticisinde grafik kartı sıcaklığını da görmenizi sağlayacak. Aynı zamanda bilgisayarı bulut aracılığı ile sıfırlamak ve çeşitli bildirim özelleştirmeleri uygulamak da mümkün.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.